Binnen een mum van tijd was de workshop in het Arnhemse park Sonsbeek volgeboekt. De geïnteresseerden kwamen op zaterdagmiddag 14 maart uit heel Nederland, van Friesland tot Brabant.
Na een rustige aanloop met koffie en lekkers werd gestart met het openen van de app waarmee gratis foto’s op de smartphone professioneel zijn te bewerken.

De eerste foto’s van een kunstige kikker werden gemaakt in de portretmodus. Waarschijnlijk had de kikker nog nooit zo veel aandacht gekend.
Het was een middag die bol stond van de tips, foefjes en trucs. Tevens was er aandacht voor de fijne kneepjes van de fotografie om te komen tot betere en aantrekkelijke foto’s middels de ‘regel van derden’. Uiteraard zijn de hand-outs naar eenieder na afloop gezonden. Het zou anders te veel zijn geweest om te onthouden. 
Interessante bewerking in de app was het maken van een voorgeprogrammeerde bewerking van een natuurfoto en deze met titel op te slaan. Deze kun je dan vaker inzetten als automatische nabewerking bij foto’s in de natuur. Zo kun je zelf meerdere kantenklare bewerkingen maken voor bijvoorbeeld portretten of selfies.
Als laatste maakten we een groepsfoto in de modus Panorama en met gecoördineerde beweging van de groep werd het een foto waarbij iedereen twee maal op de foto is te zien.

Na afloop was er ruimte voor nabeschouwing onder begeleiding van een hapje en drankje.
Wellicht is er ruimte voor een ander moment om deze workshop nog eens te herhalen in de buurt van Amsterdam. Of voor een volgende keer verdieping in avondfotografie met de smartphone.
Fotoboek